Trwa ładownianie...

Regulamin

O czym należy pamiętać wybierając się do papugarni?

Najbardziej odpowiedni ubiór do Papugarni to taki, którego nie będzie nam szkoda po wyjściu z niej – czyli nie odświętny, nie ozdobny, a w skrócie – sportowy. Papugi, będące mieszkańcami Papugarni, są dzikimi zwierzętami, w związku z czym trzeba brać pod uwagę ewentualne uszkodzenia mienia (odzienie, telefony, torebki, spinki, gumki do włosów z koralikami, itp.), za które Papugarnia nie ponosi odpowiedzialności.
Czego nie zakładać wybierając się do Papugarni? Kolczyków, naszyjników, zegarków, bransoletek, pierścionków z oczkiem (niezależnie od tworzywa oraz rozmiaru), odzienia posiadającego guziki, cekiny, ćwieki i tym podobne odstające od ubrania elementy, które mogą zostać w ciągu sekundy zniszczone lub zabrane przez papugę.
Czy Papugarnia jest dla dzieci? Tak, Papugarnia jest miejscem przyjaznym dla osób w każdym wieku.
Dzieci do lat 2 zwolnione są z opłaty biletowej, nie mamy też limitu wiekowego odwiedzających, natomiast pamiętać trzeba o tym, że każdy, kto nie miał wcześniej styczności z papugami, które chętnie siadają na ramię, może się wystraszyć. Na sali lotów panuje bezwzględny zakaz wprowadzania wózków dziecięcych, a osoby przemieszczające się na wózkach inwalidzkich, proszone są o szczególną uwagę w poruszaniu się tak, aby nie najechać na zaciekawioną kołami/szprychami papugę. Dzieci mogą wejść do Papugarni bez opiekuna, pod warunkiem, że mają ukończone 13 lat i mogą potwierdzić to np. legitymacją szkolną.

Cały regulamin w krótkich punktach znajduje się na poniższej grafice

Najważniejsze punkty regulaminu Papugarni:

- Osoby chore lub wykazujące oznaki choroby (przeziębienie, grypa, itp.), nie mogą wejść na ‘Salę Lotów’.

- Przed wejściem należy bezwzględnie zdjąć całą biżuterię, umyć ręce w łazience oraz zdezynfekować je płynem dezynfekującym, znajdującym się przy wejściu na ‘Salę Lotów’. Małe dzieci, ze świeżo przekłutymi uszami, mogą wejść w kolczykach, po uprzednim zaklejeniu ich przez obsługę Papugarni lub opiekuna prawnego. Znamiona znajdujące się na ciele osoby odwiedzającej, również muszą zostać zaklejone lub przykryte.

- Będąc w środku poruszamy się pomału, ponieważ papugi żerują na ziemi, więc aby uniknąć nadepnięcia na którąś z nich, prosimy o spojrzenie pod nogi przed postawieniem kolejnego kroku.

- Nie chodzimy tyłem.

- Nie karmimy, nie dotykamy oraz nie zbliżamy się do Ar, czyli największych papug, które znajdują się w środku. Ary głównie przylatują na swoich opiekunów, gdyż ich znają. Na gości siadają sporadycznie, ale od razu zabierane są przez pracownika Papugarni.

- Nie karmimy Lory Wielkiej – jej dietą są głównie owoce, warzywa oraz białko w postaci larw owadów.

- Nie łapiemy/chwytamy papug od góry, za głowę lub za skrzydła, aby żadnej z nich nie skrzywdzić. Jak chcemy jakąś papugę z siebie zdjąć, podkładamy rękę pod jej brzuszek, podrzucamy lub odkładamy na gałąź.

- Nie podchodzimy do stołu ustawionego na środku ‘Sali Lotów’. Jest to miejsce, w którym papugi jedzą, prosimy więc o uszanowanie ich przestrzeni i nie przeszkadzanie im w posiłku.

- Zdjęcia można robić, ale bez lampy błyskowej.

- Wejście na salę trwa 60 minut - czasu pilnuje klient.

- Osoby bojące się papug, mogą oglądać je z wydzielonego miejsca za siatką, biegnącego wzdłuż całego pomieszczenia.

- Karmą do karmienia papug, zakupioną w kasie lokalu (wyłącznie taką można karmić papugi), karmimy z pudełka. Nie wysypujemy jej na ręce, stoły, nie bierzemy karmy w palce, a pudełeczko z karmą trzymamy mocno, tak, by papuga nam go nie ukradła. Jeśli ptaki nie zjadły całej karmy, pudełko wraz z zawartością wyrzucamy do pojemnika znajdującego się w przedsionku – zebraną w nim karmę segregujemy i dokarmiamy np. kaczki.

- Nie kręcimy szybko kołem, na którym bawią się papugi, gdyż siła odśrodkowa może je wyrzucić z zabawki.

- Nie bawimy się/nie podnosimy patyków leżących na Sali.

Najważniejsze punkty dotyczące dzieci:

- Nie biegamy (tyczy się głównie dzieci).

- Nie szuramy nogami wzniecając kurz z podłoża, który może przeszkadzać gościom Papugarni w swobodnym oddychaniu (tyczy się głównie dzieci).

- Nie ganiamy przepiórek oraz papug znajdujących się na podłodze (tyczy się głównie dzieci).

- Nie krzyczymy (tyczy się głównie dzieci).

- Nie rzucamy przedmiotami w papugi (tyczy się głównie dzieci).

- Nie wspinamy się na wyposażenie ‘Sali Lotów’, są to konstrukcje z drewna lin i łańcuchów, zrobione wyłącznie dla papug (tyczy się głównie dzieci).

- Nie wchodzimy na ławki, gdyż można z nich spaść (tyczy się głównie dzieci).